Nová prodejna v Brně: JURA Brno | Vídeňská 34 | 9-17hod

Recenze kávovaru JURA J8: Zvládne všechny požadavky?

1. Úvod

V posledních letech se kávovary staly nezbytnou součástí domácností i kanceláří. JURA je přední značka, která nabízí širokou škálu kávovarů pro různé potřeby a rozpočty. V této recenzi se podíváme na jeden z nejpopulárnějších modelů značky, kávovar JURA J8. Zjistíme, zda je opravdu nejlepší volbou na trhu.

2. Přehled kávovaru JURA J8

- Design

JURA J8 je elegantní a moderní kávovar s hliníkovým povrchem a minimalistickým designem. Je dostupný ve třech různých barvách: stříbrné, černé a bílé. Jeho rozměry jsou 28,5 x 34,6 x 44,4 cm, což z něj činí středně velký kávovar, který se vejde do většiny kuchyní.

- Funkce

JURA J8 je plně automatický kávovar, který nabízí 21 různých nápojů, včetně espressa, cappuccina, latte macchiata a mnoho dalších. Díky svému TFT barevnému displeji a otočnému ovladači je jeho obsluha velmi jednoduchá.

- Technologie

Kávovar J8 je vybaven několika pokročilými technologiemi, které zaručují vynikající chuť kávy a pohodlnou obsluhu. Mezi tyto technologie patří například P.E.P.® (Pulse Extraction Process), I.P.B.A.S.® (Intelligent Pre-Brew Aroma System) a mléčný systém.

3. Klíčové vlastnosti

- P.E.P.® (Pulse Extraction Process)

Tato technologie umožňuje extrakci kávy pulzním způsobem, což zajišťuje optimální extrakci aroma a dokonale vyváženou chuť. P.E.P.® je zvláště důležitý při přípravě krátkých kávových nápojů, jako je espresso nebo ristretto.

- I.P.B.A.S.® (Intelligent Pre-Brew Aroma System)

I.P.B.A.S.® je systém předextrakce, který zvlhčuje kávové zrno před samotnou extrakcí. Tímto způsobem se uvolňuje více aroma a výsledná káva má bohatší a intenzivnější chuť.

- Mléčný systém

JURA J8 je vybaven moderním mléčným systémem, který zajišťuje dokonale našlehanou mléčnou pěnu pro nápoje, jako je cappuccino nebo latte macchiato. Systém umožňuje také snadné čištění a údržbu.

Ochucená mléčná pěna

Funkce Sweet Foam kávovaru JURA J8 nabízí možnost připravit lahodnou ochucenou mléčnou pěnu, která z vašeho nápoje udělá opravdový gurmánský zážitek. Díky této funkci můžete jednoduše a rychle vytvořit pěnu s příchutí čokolády, karamelu, vanilky nebo jiných oblíbených chutí. Stačí do nádoby s mlékem přidat sirup nebo jiné aroma podle vaší chuti a kávovar J8 začne tvořit bohatou a krémovou pěnu. Sweet Foam je ideální pro přípravu kávových specialit, jako jsou cappuccino, latte macchiato nebo jiné oblíbené nápoje s mléčnou pěnou. Tato funkce obohatí vaše kávové zážitky a dodá vašim nápojům jedinečný a lahodný nádech.

4. Výhody a nevýhody

Výhody:

 • Široká škála nápojů
 • Intuitivní ovládání
 • Vynikající chuť kávy díky pokročilým technologiím
 • Moderní design
 • Snadná údržba

Nevýhody:

 • Vyšší cena v porovnání s některými konkurenčními modely
 • Středně velký rozměr, který nemusí vyhovovat všem kuchyním

5. Porovnání s konkurencí

- JURA E8

JURA E8 je další populární model značky JURA. Nabízí 12 různých nápojů a je vybaven technologiemi P.E.P.® a I.P.B.A.S.®. J8 má větší výběr nápojů a lepší mléčný systém, což z něj činí lepší volbu pro ty, kteří hledají více funkcí.

- JURA S8

JURA S8 je model s vyšším výkonem, který nabízí 15 různých nápojů a velký dotykový displej. I když je S8 skvělým kávovarem, J8 zůstává lepší volbou pro ty, kteří hledají vyšší kvalitu nápojů a inovativní mléčný systém.

- JURA Z10

JURA Z10 je prémiový model značky JURA, který nabízí 32 různých nápojů a je vybaven nejmodernějšími technologiemi, jako je Product Recognising Grinder (P.R.G.). J8 se však stále jeví jako lepší volba z hlediska poměru cena/výkon.

Údržba a čištění

Údržba kávovaru JURA J8 je snadná a intuitivní. Díky integrovaným čistícím a odvápňovacím programům je péče o stroj velmi jednoduchá. Pro čištění mléčného systému doporučujeme používat JURA Cappu Clean, který je speciálně navržen pro udržení čistoty a hygieny mléčných součástí. Pravidelně je třeba také měnit vodní filtr, například JURA Claris Smart, který zajišťuje optimální kvalitu vody pro vaši kávu a prodlužuje životnost kávovaru.

Navíc, pro komplexní údržbu a čištění celého přístroje můžete použít JURA 3v1 čistící tablety a JURA odvápňující tablety, které pomáhají zachovat vysokou úroveň hygieny a prodloužit životnost kávovaru.

Cena a dostupnost

Kávovar JURA J8 je k dispozici v různých barevných provedeních, jako je stříbrná, černá a bílá. Cena tohoto kávovaru je 44 990 Kč, což je adekvátní k jeho funkcím a technologiím. Pro aktuální ceny a dostupnost navštivte webové stránky Petraco, kde naleznete i další modely značky JURA a příslušenství.

6. Závěr

Recenze kávovaru JURA J8 ukazuje, že se jedná o vynikající kávovar, který nabízí širokou škálu nápojů, inovativní technologie a snadnou údržbu. I když je cena vyšší než u některých konkurenčních modelů, J8 stojí za investici pro ty, kteří hledají nejlepší kávový zážitek.

FAQ - Často kladené otázky 

 1. Jak často bych měl čistit a udržovat svůj kávovar JURA J8?

Je důležité provádět pravidelnou údržbu, aby kávovar zůstal v optimálním stavu. Doporučuje se provádět čištění a odvápnění podle pokynů výrobce. Pro více informací o údržbě navštivte webovou stránku JURA.

 1. Je možné používat v kávovaru JURA J8 jakoukoli značku kávy?

Ano, kávovar JURA J8 je kompatibilní s různými značkami kávy. Nicméně, pro nejlepší výsledky doporučujeme používat kávu od značek, které jsou kvalitní a vhodné pro automatické kávovary, jako jsou Chicco d'Oro nebo JURA.

 1. Jaké jsou rozměry kávovaru JURA J8?

Kávovar JURA J8 má rozměry (š x h x v) 28,5 x 34,8 x 44,4 cm a váží přibližně 11,5 kg. Díky svým kompaktním rozměrům se snadno vejde do většiny kuchyní.

 1. Je kávovar JURA J8 vhodný pro kanceláře?

Kávovar JURA J8 je ideální pro domácí použití, ale také se hodí do menších kanceláří. Pro větší kanceláře doporučujeme zvážit modely, které jsou navrženy pro větší objem, jako je JURA GIGA X3 nebo JURA WE6.

 1. Kde mohu koupit kávovar JURA J8?

Kávovar JURA J8 můžete zakoupit na oficiální webové stránce Petraco, kde naleznete i další modely značky JURA a příslušenství. Navíc, pro osobní prohlídku a nákup můžete navštívit JURA Store v Praze JURA Store Praha nebo v Brně JURA Brno.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz